Процеси генерації пари новітніх теплоносіїв в замкнених мініатюрних випарно-конденсаційних системах космічного призначення
Вперше проведено комплексне дослідження процесів теплообміну в стислих умовах в випарно-конденсаційних системах. Розроблено та представлено фізичну модель процесу кипіння на пористих поверхнях в умовах обмеженого простору. Отримано залежності для розрахунку інтенсивності тепловіддачі в таких умовах, що необхідно для створення мініатюрних систем охолодження мікросхем та потужних процесорів електронного обладнання. Розкрито механізм пульсаційних явищ в мініатюрних термосифонах і отримано залежності, що дозволяють розраховувати амплітуду і період пульсацій температури в зоні нагріву. Виявлено вплив режимних і геометричних факторів на діапазон виникнення таких пульсацій температури.
Дослідження інтенсивності тепловіддачі в зонах нагріву та конденсації в мініатюрних випарно-конденсаційних системах з різними теплоносіями показало шляхи підвищення теплопередавальної здатності мініатюрних теплових труб термосифонів і пульсаційних теплових труб. Розкрито характер впливу основних факторів на процеси тепловіддачі. Отримано нові залежності для розрахунку теплопередавальних характеристик (інтенсивність теплообміну, термічного опору и максимальних теплових потоків) мініатюрних випарно-конденсаційних систем та розроблено рекомендації для подальшого використання таких пристроїв в енергетичному обладнанні як наземного, так і космічного застосуванні. За результатами досліджень розроблені та виготовлені діючі зразки систем охолодження із характеристиками, що перевищують кращі закордонні аналоги. Визначено критерійні залежності для розрахунку інтенсивності процесів тепловіддачі в зонах підводу теплоти у мініатюрних теплових трубах і термосифонах. Представлено методику розрахунку теплопередавальних характеристик мініатюрних теплових труб, термосифонів і капілярних пульсаційних теплових труб для створення сучасних систем охолодження з високими теплопередаючими характеристиками.
Вложение | Размер |
---|---|
2017_2814.pdf | 131.76 КБ |