Розробка та дослідження високоефективних ресурсозберігаючих методів і засобів забезпечення теплових режимів наносупутника НТУУ»КПІ»

Вперше в Україні колективом студентів та викладачів створено експериментальну льотну модель наносупутника та конструктивно-технологічні засоби забезпечення його теплового режиму усіх підсистем наносупутника. А саме, підсистеми обробки даних на основі комп’ютера з пакетом прикладних програм, тривісної підсистеми орієнтації та стабілізації супутника, радіопідсистеми зв’язку, підсистеми телеметричного контролю, підсистеми електропостачання, датчиків координат Сонця.

Розроблено нову модель теплових режимів та отримано нові експериментальні дані теплотехнічних характеристик основних підсистем супутника. Розроблено програму та методику випробування наносупутника при впливі основних негативних факторів космічного простору з урахуванням його орієнтації на орбіті. Проведено автономні наземні випробування льотної моделі в термокамері, яка імітує умови космічного простору. Розроблено програмне забезпечення для загального керування наносупутником та створено наземну станцію керування роботою студентських супутників.

Розроблено ескізну конструкторську документацію на льотну модель студентського наносупутника з наступними характеристиками. Габарити льотної моделі 100х100х130 мм, вага 1,5 кг, максимальна споживана потужність – не більше 1,5 Вт. Живлення електроенергією забезпечено за допомогою чотирьох акумуляторів та 8-и сонячних батарей. Підсистема обробки даних базується на модулі бортового комп’ютера, в центральному процесорі якого використано мікропроцесорну архітектуру Cortex. В підсистемі радиозв’язку наносупутника використано прийомо-передавач з частотою 435 МГц (вниз) и 144 МГц (вверх) системи ГЛОНАСС/GPS з двома мікросмужковими антенами для видачі навігаційних сигналів.

ВложениеРазмер
Microsoft Office document icon 2540-p.doc509 КБ