Прилад для об’єктивного вимірювання параметрів клінічного фокусу пресбіопічного ока
Метод визначення параметрів клінічного фокусу (параметрів коноїду Штурма) базується на аналізі тривимірного розподілу освітленості в зоні геометричного заднього фокусу оптичної системи ока. Засобом для виявлення клінічного фокусу є оптико-електронний апарат, який має оптичну систему, до складу якої входять: освітлювальний канал, варіолінза з електричним керуванням її фокусної відстані, система Бадаля для оптичного спряження зіниці ока та варіолінзи, а також відеокамера для реєстрування розподілу освітленості в зоні повітряного зображення освітленої мікроплями на сітківці ока. Світлова мікропляма утворюється освітлювальним каналом – лазерним діодом, що випромінює в ближній інфрачервоній області – на сітківці в зоні фовеоли. Повітряне зображення мікроплями формується оптичною системою ока, яке досліджується.
Розподіл освітленості в фокусній області визначається за допомогою серії відеокадрів, на яких реєструється освітленість у декількох десятках перетинів повітряного зображення світлової мікроплями на сітківці.
За допомогою спеціально розробленого алгоритму та комп’ютерної програми виявляється залежність геометричних параметрів фокусної області, її довжина та обсяг псевдоакомодації .
З метою зменшення габаритів приладу аналіз клінічного фокусу можна здійснювати, використовуючи вторинне «повітряне зображення» клінічного фокусу, яке може бути утвореним за допомогою додаткового об’єктива, встановленим перед оком пацієнта по ходу променів, що виходять із ока.
Сканування зони вторинного «повітряного» зображення клінічного фокусу з відеозаписом зображень швидкісною відеокамерою здійснюється за декілька секунд.
Основнi результати роботи:
1) обґрунтований принцип дії нового офтальмологічного приладу – вимірювача параметрів коноїду Штурма, що відтворює тривимірний розподіл опромінювання в зоні фокуса оптичної системи ока;
2) розроблена система та конструкція експериментального зразка приладу, який дозволяє об’єктивно відтворювати параметри коноїду Штурма (фокусної області) і на цій основі визначати обсяг псевдоакомодації пресбіопічного ока;
3) розроблена конструкторська документація експериментального зразку приладу;
4) створено математичне і програмне забезпечення комп’ютерного керування елементами приладу, а також алгоритм і комп’ютерна програма для розрахунку параметрів фокусної області і складання протоколу результатів вимірювань;
5) виготовлений експериментальний зразок приладу для вимірювання параметрів клінічного фокусу пресбіопічного ока;
6) проведені експериментальні дослідження функціонування приладу.
Вложение | Размер |
---|---|
2452-p.doc | 514 КБ |