Дослідження та розробка частотно-селективних пристроїв на основі діелектричних резонаторів інфрачервоного діапазону довжин хвиль

Побудовані електродинамічні моделі розсіювання електромагнітних хвиль на системах зв'язаних діелектричних резонаторів інфрачервоного діапазону довжин хвиль в регулярних хвилеводах, позамежних хвилеводах, а також у відкритому просторі. Розроблено електродинамічні моделі розсіювання імпульсів електромагнітних хвиль на системах зв'язаних діелектричних резонаторів. Описано переваги запропонованого методу.

Показана можливість створення режекторних та смугових фільтрів на основних типах коливань діелектричних резонаторів в інфрачервоному діапазоні довжин хвиль. Розраховані параметри розсіювання фільтрів. Досліджено основні закономірності розсіювання електромагнітних хвиль на решітках діелектричних резонаторів у відкритому просторі. Знайдено нові структури, найбільш придатні для конструювання фільтрів, антен, подільників потужності, концентраторів, та ін. Досліджено закономірності розсіювання основних видів над коротких інфрачервоних імпульсів на фільтрах та решітках діелектричних резонаторів. Дані висновки щодо параметрів лазерів що випромінюють, імпульсів та фільтрів, забезпечення яких дозволить змішувати похибки передавання та прийому оптичних систем зв'язку. Запропоновано та досліджено новий вид високо добротних діелектричних резонаторів інфрачервоного діапазону сферичної форми, покритого періодичною структурою діелектричних шарів.

Призма циліндричних  діелектричних резонаторів
ДолученняРозмір
Іконка документу Microsoft Office 2304-f.doc941.5 КБ