Раціональне природокористування

Сенсорні засоби моніторингу довкілля та технологічні засади очищення водного середовища на основі новітніх нанодисперсних адсорційних матеріалах

Розроблено технологічні засади одержання новітніх адсорбційних наноматеріалів: магнітокерованих сорбентів, нанокомпозитів з каталітичними та фотокаталітичними властивостями (TiO2, ZrO2, Ag2O, SnO2, MnO2, RuO2, Pt, Au, Ag, Co2O3•Co3O4). Виявлено механізм та розроблені технологічні засади взаємодії запропонованих наноматеріалів з речовинами-полютантами на фоні їх багатокомпонентних сумішей.

Застосування електролізу при створенні безвідходних процесів очищення води

Запропоновано методи попередньої обробки води перед баромембранними установками з метою видалення переважної кількості солей. Розроблена технологічна схема отримання якісного перміату в кількості 90 – 95 % від початкового об’єму води при її попередній стабілізаційній обробці. Встановлено вплив різноманітних факторів на якість та вихід перміату. Досліджено ефективність використання в процесах стабілізаційної обробки різних реагентів, визначено їх оптимальні дози та умови застосування, розглянуто їх вплив на якість та вихід перміату.

Оптико-цифровий процесор для обробки зображень в тепловізійних системах спостереження

Оптико-цифровий процесор для обробки зображень в тепловізійних системах спостереження

У даній роботі досліджуються шляхи підвищення ефективності когерентних оптичних спектроаналізаторів (КОС). Підвищення ефективності досягається за рахунок використання в КОС вхідного транспаранта у вигляді просторово-часового дискретного модулятора світла і реєстратора просторового спектра за допомогою матричного приймача випромінювання (МПВ). Узгодження параметрів модулятора, фур’є-об’єктива і МПВ дозволила покращити технічні характеристики КОС. Під узгодженням розуміється вибір параметрів компонентів КОС, які дозволяють отримати покращені характеристики КОС.

Система для ультразвукового кавітаційного очищення води

Система для ультразвукового кавітаційного очищення води

Виконано аналіз існуючих кавітаційних технологій та ультразвукового кавітаційного технологічного обладнання та з’ясовані можливі шляхи підвищення ефективності технологічних процесів за рахунок створення кавітаторів з високою інтенсивністю ультразвукових коливань.
Виявлені основні типи мікроорганізмів які можуть бути присутні у бактеріально забрудненому середовищі.
Проведені попередні мікробіологічні дослідження впливу ультразвукової кавітації на мікроорганізми з отриманням відповідних актів.

Розробка екологічно більш чистих технологій одержання композиційних матеріалів на основі наноцелюлози, мікрокристалічної та оксицелюлози із вітчизняної рослинної сировини

Зразки МКЦ (зліва) та оксицелюлози (справа), отриманих за розробленими технологічними режимами із волокон льону

Встановлено, що стебла злакових і волокна технічних рослин містять більше мінеральних речовин, ніж деревина, що необхідно враховувати в процесах варіння целюлози. Досліджено процеси одержання целюлози із стебел і волокон недеревної рослинної сировини (НДРС) екологічно більш безпечним органосольвентним способом делігніфікації з використанням пероцтової і пермурашиної кислот. Визначено вплив основних технологічних параметрів варіння на показники якості одержаної целюлози із НДРС. Досліджено різні схеми обробки волокон льону і конопель на показники якості мікрокристалічної целюлози (МКЦ).

Розроблення нових критеріїв якості зображення тепловізійних систем спостереження різного призначення і апаратури для їх визначення

Рис. 1. Разработан лабораторный макет измерения ФПС и зонной характеристики

Разработана комплексная методология оценки эффективности функционирования информационной среды, в состав которого входит тепловизионная система наблюдения (ТПСС), которая устанавливается на подвижных носителях, таких как беспилотные летательные аппараты, микро- и нано-спутники.

Розвиток підземної урбаністики як системи освоєння георесурсів великих міст

Рисунок 2 - Порівняння ваг альтернатив параметрів "Ступінь ризику" та  "Рівень ризику" для двох розглянутих ділянок будівництва

Оцінені ризики підземного будівництва і встановлений механізм відмови конструкцій під дією динамічних впливів метропотягів в умовах піщаних водонасичених ґрунтів, який пов’язаний з вторинним осіданням метротунелю при деформуванні ґрунтової основи з утворенням призми сповзання, з різною інтенсивністю цього процесу вздовж траси тунелю.

Створення та дослідження характеристик університетського наносупутника формату CubeSat для дистанційних спостережень Землі

Робота присвячена створенню наносупутника (НС) формату Cubesat, 3U шляхом розробки, моделювання та дослідження ефективних службових підсистем до забезпечення корисного навантаження - оптико-електронного сканера зі здатністю зйомки в діапазоні до 30 м при функціонуванні його на орбіті при висоті до 700 км.

Вищевказані роботи виконуються силами студентів, магістрантів, аспірантів та наукових співробітників наступних факультетів: ТЕФ, РТФ, ФЕЛ, ФЕА, ПБФ та ММІ, а також залучити спеціалістів ДКБ „Південне” (м. Дніпропетровськ) у якості консультантів.

Комплекс пристроїв моніторингу та діагностики газоаналітичних систем для визначення ціанистого водню.

Визначено область потенціалів електрохімічної стабільності і корозійної стійкості титану та каталітично активних електродів на його основі в розчинах сульфатної та перхлоратної кислоти. Встановлено, що отримання ціанистого водню в процесі анодного окислення роданіду з виходом за струмом HCN близько 100 % можливе при використанні розчину 1 М KSCN.

Використання потенціалу гідробіонтів для конверсії біосировини та забруднень стічних вод

Розроблено нову технологію переробки біосировини з отриманням енергоносіїв при одночасному очищенні стічних вод рибницьких господарств із замкнутим циклом водозабезпечення. Створено замкнений цикл переробки відходів, в якому на кожній стадії селекціоновано необхідну асоціацію мікроорганізмів. Запропоновано очищення стічної води від біогенних елементів за допомогою мікроводоростей, метаболізм яких керовано змінюється з метою підвищеного виходу триацилгліцеролів – сировини для отримання біодизельного палива.

Сторінки