Адаптивний маніпулятор віброхвильового руйнування гірських порід та видобутку корисних копалин

В гірничій промисловості все ще застосовуються механізовані комплекси та виконавчі органи, які передбачають застосування ручної праці гірників та їх безпосередньої присутності у вибої. Застосування ручних машин ударної дії, наприклад, пневматичних відбійних молотків з механічним керуванням призводить до вібраційної дії на оператора та значних втрат енергії в пневматичному механізмі газорозподілу, який має низький коефіцієнт корисної дії.
Створено на основі прикладної теорії віброхвильового руйнування гірських порід та видобутку корисних копалин з адаптивним виконавчим органом роботизованих маніпуляторів віброхвильового руйнування нового покоління. В процесі його функціонування участь людини зводиться до мінімуму, а коефіцієнт корисної дії значно збільшується через застосування адаптивних електрогідравлічних систем керування та систем віброзахисту на основі динамічних гасників коливань та дисипативних репульсивних клатратів.
Створені конструкції та технології дозволяють вивести нові конкурентно-спроможні технології та конструкції роботизованих комплексів на світовий ринок гірничого обладнання та розв’язати проблему взаємодії в системі “довкілля - людина – геотехнічний комплекс - вибій”, з адаптивним керуванням маніпулятора віброхвильової дії з мінімізацією енерговитрат та максимальною дією на гірські породи при проходці та видобутку корисних копалин з виведенням людини за межі робочої зони вибою.

ДолученняРозмір
Іконка PDF 2016_2847.pdf423.56 КБ