Прилад вимірювання мікротвердості та шорсткості поверхні деталі в автоматичному режимі на верстатах з ЧПК

Створено нову концепцію побудови автоматичного твердоміра та вимірювача шорсткості поверхні деталі, на відміну від існуючих методик виконує свою методику вимірювання за технологією ТОНТОР. Нові підходи до отримання мікротвердості та шорсткості поверхні надточної деталі базуються на фізичних та математичних засадах технології ТОНТОР, яка передбачає проведення вимірювання параметрів взаємодіючих об’єктів з огляду на їх польові структури. Створено аналітичні моделі експрес-визначення мікротвердості матеріалу заготовки (деталі) практично у будь-якій координаті поверхні (маси) на будь-якому обробному обладнанні з системою CNC.
Обгрунтовано аналітичні моделі дрейфу поверхні деталі під дією навантаження; -принципи та методика вимірювання мікротвердості матеріалу деталі та шорсткості поверхні на верстатах з ЧПК.
Розроблено та виготовлено прилад експрес-контролю параметрів мікротвердості та шорсткості поверхні деталі. Розроблено та досліджено нові методи вимірювання з застосуванням розробленого та створеного контрольно-вимірювального стенду, в склад якого входить прилад.
Створено технологічні пропозиції щодо виготовлення конструкції основних вузлів приладу вимірювання мікротвердості та шорсткості поверхні деталей для приладобудівного виробництва.
Обгрунтовано алгоритмічне забезпечення експрес-визначення мікротвердості матеріалу та шорсткості поверхні деталі безпосередньо на верстатах з ЧПК.

Розроблений зразок контрольно-вимірювального комплексу в стані налаштування вимірювання
ДолученняРозмір
Іконка PDF 2019_2026.PDF535.61 КБ