Розробка конструкцій штампового оснащення для реалізації пластичної деформації в процесах холодного листового і об`ємного штампування і отримання виробів з підвищеною надійністю і довговічністю

Спосіб та конструкція штампу для витягування з диференційованим радіальним підпором фланця заготовки

Проведено класифікацію процесів холодного листового і об’ємного штампування, обґрунтовано доцільність розробки нових способів штампування, які забезпечують підвищення продуктивності виготовлення та надійності і довговічності виробів, що отримуються. Розроблені нові способи виготовлення виробів витягуванням з диференційованим підпором фланця заготовки за допомогою рідини, обтиском трубчатих і порожнистих заготовок з дном з протитиском на внутрішню поверхню заготовки, відбортування отворів у попередньо зпрофільованих листових заготовках і профілях, зміцнення металу навколо отворів у листових заготовках і профілях. Розрахунковим шляхом визначений вплив технологічних і конструктивних факторів для високопродуктивного формоутворення виробів підвищеної надійності і довговічності. Зокрема, для процесів витягування порожнистих виробів продуктивність виготовлення збільшена в 2 рази, підвищена точність форми і розмірів виробів. Новий спосіб обтиску забезпечує отримання за один перехід виробів, які до теперішнього часу виготовляти було неможливо, та виключено дефектоутворення у вигляді меридіональних складок. Для відбортування встановлені параметри, що дозволяють виготовляти деталі з постійною товщиною стінки (без потоншення), а також забезпечують підвищення точності форми і розмірів виробів. В результаті підвищується надійність і довговічність з’єднань відбортованих виробів з іншими деталями за допомогою різьби та зварювання. Використання формоутворення отворів холодним видавлюванням, замість пробивання або механічної обробки, забезпечує зміцнення здеформованого металу, яке в 2-3 рази більше в порівнянні з існуючими методами зміцнення, та на порядок збільшує розміри осередку деформації навколо отвору. В результаті зменшуються витрати металу на попереднє утворення отворів та підвищується надійність і довговічність металевих конструкцій, які з’єднані між собою за допомогою заклепок.

Для вказаних процесів розроблена інженерна теорія визначення параметрів на стадії проектування технології. Розроблені ряд нових технологічних процесів та конструкцій штампового оснащення для високопродуктивного виготовлення деталей підвищеної надійності і довговічності процесами холодного листового і об’ємного штампування, яким не має аналогів на Україні та за кордоном.

ДолученняРозмір
Іконка документу Microsoft Office 2446-p.doc309 КБ