Розробка ресурсозберігаючої системи електроживлення наносупутників формату CubeSat з терморегулюючими стільниковими каркасами сонячних батарей»

В результаті роботи створена енергоощадна система електроживлення освітянського космічного апарату - наносупутника (НС) PolyITAN-2 формату 2U “CubeSat» при розв’язанні важливої прикладної задачі - натурних вимірів наносупутником параметрів нижньої термосфери Землі за міжнародним проектом «QB50». Заощадження енергії є необхідна умова тривалого терміну функціонування НС. Проведено дослідження методів оптимізації формування вихідних даних для циклограм роботи підсистеми керування та контролю електроживлення з урахуванням обмежень по енергії для кожної з підсистем електронної платформи та розроблені засоби для максимізації запасу енергії наносупутника.
Розроблені методи оптимізації забезпечення запасу енергії наносупутника при мінімізації енергетичних витрат, а також створені алгоритми побудови циклограм системи електроживлення, враховуючи енергоспоживання НС одночасно на усіх відрізках часу його знаходження на орбіті.
Основні завдання, які вирішені під час виконання роботи для досягнення мети:
1) розробка принципових та функціональних схем керування та контролю електронної плати для підсистем генерації, зберігання й перетворення електроенергії;
2) розводка та виготовлення електронних плат систем електроживлення та розробка їх програмного забезпечення;
3) розробка циклограм управління з наступною видачею в підсистему команд управління;
4) забезпечення теплових режимів елементів систем електроживлення НС в умовах дії космічного простору;
5) імітаційне моделювання системи електроживлення для перевірки і налаштування підсистем НС та їх програмного забезпечення.
6) розробка програмного забезпечення для тестування системи;
7) комплексні тести удосконаленої системи електрозабезпечення разом з іншими системами супутника;
8) автономні та комплексні наземні випробування удосконаленої системи електрозабезпечення в термокамері в умовах впливу космічних факторів.
9) проведено практичну перевірку та експлуатацію системи в складі наносупутника на околоземній орбіті.

ДолученняРозмір
Іконка PDF 2017_2926.pdf321.82 КБ