Пащенко Є.О.

Безклінкерні неорганічні в'яжучи з використанням багатотоннажного відходу теплових електростанцій – золошлаку та стінові вироби на їх основі

Метою науково-дослідної роботи є розробка безклінкерних неорганічних в'яжучи на основі багатотоннажного відходу теплових електростанцій та стінових будівельних виробів на їх основі.

При виконанні роботи було визначено пуцоланову та гідравлічну активність золошлаків теплових електростанцій в залежності від температурних умов синтезу та хімічних характеристик системи. Підібрано добавки активатори, що здатні регулювати швидкість процесів структуроутворення.

Розробка технології виробництва стінових матеріалів на основі органомінеральних в'яжучих контактного твердіння з використанням в якості кремнеземного компоненту відходів теплових електростанцій

Розроблено високоефективну технологію виробництва силікатних стінових матеріалів які твердіють та створюють водостійкі та каменеподібні композиції в момент формування (пресування) та характеризуються фізико-механічними характеристиками вищими ніж існуючі аналогічні силікатні вироби.