Підвищення ефективності та надійності функціонування устаткування ТЕС та малої енергетики в змінних режимах експлуатації
Розроблено рекомендації щодо конструювання аераційних пиложивильників, які забезпечують рівномірність пилоподачі на пальники котла при спалюванні низькореакційного вугілля, для умов роботи енергоблоків 300 МВт в змінних режимах експлуатації. Підготовлено проект галузевого корегуючого документу «Методичні вказівки щодо розробки, проектування та впровадження системи пилоподачі з високою концентрацією (під тиском) котлів енергоблоків 300 МВт, що спалюють низькореакційне вугілля», який передано для затвердження в ПАТ «Центренерго» Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та подальшого отримання грифу Об`єднання підприємств «Галузевий резервний інвестиційний фонд розвитку енергетики» і видання.
Розроблено рекомендації щодо розширення діапазону сталої роботи пальникових пристроїв при зміні коефіцієнту надлишку повітря та швидкості повітряного потоку.
На базі оцінки і прогнозування залишкового ресурсу парових турбін з врахуванням експериментально отриманих коефіцієнтів запасу міцності по деформаціях, кількості циклів, реальних температур металу при пусках з різних теплових станів та експлуатаційних пошкоджень розроблено комплексну методику оцінки залишкового ресурсу високотемпературних елементів парових турбін для подовження терміну експлуатації.
Розроблено нову концепцію побудови автоматичних систем регулювання (АСР) теплоенергетичними об’єктами із застосуванням динамічної корекції роботи регуляторів. Запропоновано функціональну структуру АСР, що може використовуватися на будь-яких технологічних об’єктах із інерційними каналами регулювання.
Для реалізації системи діагностики і автоматичного керування енергоблоками ТЕС розроблено програмний продукт системи діагностики та управління енергоблоку, за допомогою якого розроблено методику тестування автоматичної системи управління технологічними процесами діючих енергоблоків.
Attachment | Size |
---|---|
2539-p.doc | 192.5 KB |