Процеси тепломасообміну і гідродинаміки у мініатюрних двофазних теплопередаючих системах

Вперше проведено комплексне дослідження процесів теплообміну і гідродинаміки при випаровуванні і конденсації в замкнених мініатюрних двофазних системах. Виявлено закономірності впливу геометричних і режимних факторів на термічний опір і максимальні теплові потоки мініатюрних теплових труб, термосифонів та пульсаційних капілярних теплових труб. Розроблено та представлено фізичну модель процесів теплообміну в умовах обмеженого простору при застосуванні в якості теплоносіїв ординарних рідин та нанорідин. Розкрито характер впливу основних факторів на процеси тепловіддачі. Отримано залежності для розрахунку інтенсивності тепловіддачі в зонах теплообміну мініатюрних термосифонів. Розкрито механізм пульсаційних явищ в мініатюрних термосифонах і виявлено вплив режимних і геометричних факторів на діапазон виникнення таких пульсацій.
Викладено нові підходи для інтенсифікації процесів пароутворення в зонах випаровування мініатюрних теплообмінних пристроїв та наведено їх конструкції з різними тепло передавальними характеристиками.
Приведено результати дослідження моделі взаємодії в кільцевих двофазних системах і визначення умов збереження стійкості плівкової течії при протитечійному русі газу і рідини у вертикальних каналах з сітчастим покриттям.
За результатами досліджень розроблені та виготовлені діючі зразки систем охолодження на основі мініатюрних двофазних систем із характеристиками, що перевищують кращі закордонні аналоги.

Процеси тепломасообміну і гідродинаміки у мініатюрних двофазних теплопередаючих системах
ДолученняРозмір
Іконка PDF 2020_2111.pdf394.55 КБ