термосифон

Створення теплофізичних засад проектування теплообмінних пристроїв на двофазних теплопередавальних елементах для енергозбереження у вентиляційних системах будівель

Розроблено та створено дослідні зразки плоско-овальних термосифонів (ТС) з неповним поперечним прямокутним та гофрованим оребренням, а також зразки круглих ТС з внутрішніми інтенсифікаторами теплообміну в зоні нагріву (ЗН). Вони призначені для роботи в теплообмінних пристроях (ТОП) утилізаторах теплоти вентиляційного повітря. Було показано, що найбільш оптимальним теплоносієм для ТС, що працюють в умовах, характерних для вентиляційних систем, з точки зору температури кипіння та безпечності використання є фреон R134a.

Процеси тепломасообміну і гідродинаміки у мініатюрних двофазних теплопередаючих системах

Вперше проведено комплексне дослідження процесів теплообміну і гідродинаміки при випаровуванні і конденсації в замкнених мініатюрних двофазних системах. Виявлено закономірності впливу геометричних і режимних факторів на термічний опір і максимальні теплові потоки мініатюрних теплових труб, термосифонів та пульсаційних капілярних теплових труб. Розроблено та представлено фізичну модель процесів теплообміну в умовах обмеженого простору при застосуванні в якості теплоносіїв ординарних рідин та нанорідин. Розкрито характер впливу основних факторів на процеси тепловіддачі.

Процеси генерації пари новітніх теплоносіїв в замкнених мініатюрних випарно-конденсаційних системах космічного призначення

Вперше проведено комплексне дослідження процесів теплообміну в стислих умовах в випарно-конденсаційних системах. Розроблено та представлено фізичну модель процесу кипіння на пористих поверхнях в умовах обмеженого простору. Отримано залежності для розрахунку інтенсивності тепловіддачі в таких умовах, що необхідно для створення мініатюрних систем охолодження мікросхем та потужних процесорів електронного обладнання. Розкрито механізм пульсаційних явищ в мініатюрних термосифонах і отримано залежності, що дозволяють розраховувати амплітуду і період пульсацій температури в зоні нагріву.