Розроблення технології формування двошарових ресурсозберігаючих полімерних гофрованих трубних виробів

Створена технологія отримання двошарових гофрованого трубних виробів, які мають ступінь витяжки стінки гофри до 4,7. Технологія забезпечує формування ресурсозберігаючих полегшених гофрованих трубних виробів для прокладання лінійних мереж зв’язку, систем водовідведення, систем вентиляції промислових об’єктів і підземних споруд, вироби також використовуються як формоутворюючі елементи при монолітному будівництві.

Розроблено технологічні засади, фізичну і математичну моделі, алгоритм і програму розрахунку щодо отримання гофра вільного формування для одно- і двошарового гофрованого трубного виробу, гофра низького профілю. гофра високого профілю з похилими стінками, а також процесу екструзійного зварювання та охолодження шарів гофрованого трубного виробу в гофрокомплекті гофратора. Адаптовано методику технологічних розрахунків екструзійного формування трубних полімерних заготовок для виробництва гофрованих трубних виробів з визначенням необхідної товщини стінки заготовки і потрібної продуктивності екструдера. Досліджено вплив технологічних і конструктивних чинників на співвідношення продуктивності екструзійних машин. Розроблено методику визначення технологічних умов забезпечення заданої товщини стінки гофра.

Визначено технологічну залежність ступеня витяжки стінки гофра від співвідношення висоти гофра до його ширини за умов вільного формування. Установлено, що ступінь витяжки стінки гофра вільного формування не залежить від типорозміру труби і становить від товщини екструдованої заготовки, що надходить на формування, причому, на першої стадії спостерігається нелінійний прогресуючий ріст ступеня витяжки, що обмежує можливості керування процесом формоутворення. Друга стадія – лінійного формування стінки гофра. Вільне формування гофра повністю закінчується за ступеня витяжки стінки, що дорівнює 2,516. Установлено зони критичної товщини профілю, зроблено узагальнення методики на кутові зони склепіння гофра. Визначено залежність товщини стінки гофра, відформованого у форму низького профілю з вертикальними стінками від висоти профілю. Це дозволяє створювати технології, які забезпечують рівнотовщинність гофрованого виробу за умови формування низького, складного профілю гофри, який має кутові зони. Визначено умови зварювання шарів виробу. Досліджено теплові характеристики виробу по товщині і на поверхнях шарів за умов зміни коефіцієнту тепловіддачі від 2 до 50 Вт/(м2 К). Визначені залежності довжини шляху формування від температури формокомплекту та швидкості руху формокомплекту за умовою забезпечення заданої товщини стінки гофра.

Відформовані гофри
ДолученняРозмір
Іконка документу Microsoft Office 2460-p.doc435 КБ