Технологічні основи високопродуктивного виробництва заготовок та холодного штампування з них виробів зі стінкою змінної товщини
Здійснено розроблення математичних моделей та встановлені конструктивні і технологічні параметри нових високопродуктивних технологій безвідхідного розділення сортового прокату на заготовки шляхом відрізанням зсувом в штампах на пресах. Розроблені конструкції штампового оснащення для відрізання заготовок під подальше штампування з них виробів зі змінною товщиною стінок по висоті. Створені математичні моделі, досліджений вплив конструктивних, технологічних та фізико-механічних факторів на процеси холодного і гарячого формоутворення порожнистих виробів зі змінною товщиною стінок операціями зворотного видавлювання, витягування з потоншенням і обтиску. Встановлені конструктивні і технологічні параметри, які дозволяють знизити зусилля деформування, збільшити ступінь деформації за один перехід та скоротити кількість переходів холодного і гарячого штампування. На конкретних прикладах холодного штампування порожнистих виробів малого діаметра із сталей 10, 20 11ЮА, гарячого штампування виробу середнього діаметру із сталі С-60 та холодного і гарячого штампування порожнистих виробів великого діаметру із латуні Л70 і високоміцного алюмінієвого сплаву В93пч розроблені нові технології виготовлення. Розраховане і спроектоване штампове оснащення для реалізації вказаних технологій на існуючих підприємствах України. При цьому забезпечується отримання необхідної форми виробів та потрібне пропрацювання структури металу по висоті стінок змінної товщини та у донних частинах для досягнення механічних властивостей здеформованого металу. Нові технології виготовлення виробу малого діаметра із сталі 11ЮА та великого діаметру із сплаву В93пч пройшли промислову перевірку. Створено концепцію виготовлення порожнистих виробів зі зміною товщиною стінок, яка дозволяє зменшити кількість переходів штампування та суттєво знизити собівартість виробів.
Розроблено новий високоефективний процес виготовлення біметалів, який базується на комплексному використанні енергії лазерного випромінювання і енергії індукованого електромагнітного поля. Створений новий спосіб виготовлення гнутих біметалів при використанні для з’єднання пластин потужного джерела енергії. Розроблено і реалізовано ряд оригінальних способів виготовлення бімeтaлів шляхом з’єднання окремих ділянок їх складових зварюванням з використанням потужних джерел енергії, або виготовленням спеціальних утримуючих елементів і заливкою розплавом другої складової біметалу. Розроблено ряд технологій виготовлення полегшених біметалів, що забезпечують значну економію матеріалів, суттєве зменшення собівартості їх виготовлення при забезпеченні потрібної міцності зчеплення складових.
Долучення | Розмір |
---|---|
2019_2028.PDF | 273.81 КБ |