САПР

Автоматизація проектування та прогнозування працездатності черв’ячних фрез

Реалізовано принципово новий підхід до вирішення задач автоматизованого проектування інструментального забезпечення для зубооброблення у вигляді САПР, яка в комплексі розглядає проектування черв’ячних фрез, аналіз умов його експлуатації, прогнозування експлуатаційних властивостей, аналіз та вибір доцільного варіанту з точки зору технології виготовлення та геометрії зубооброблювального інструменту, створення тривимірних моделей для контролю.

Інформаційна система проектування кінцевих фрез

комп’ютерна програма DAC TM

При існуючій великій кількості різних систем автоматичного проектування різального інструменту, жодна з них не відповідає вимогам САПР РІ і практично зводиться до систем, що забезпечують комп’ютерну графіку. Таким чином сучасні системи САПР РІ на ринку програмних продуктів практично відсутні. В той же час ефективність та надійність широкого впровадження автоматизованих систем виробництва можна значно підвищити за рахунок створення інструменту підвищеної працездатності, який би враховував особливості його як експлуатації, так і можливість його виготовлення.

Розробка теоретичних основ, методів та засобів проектування сучасних високопродуктивних комп’ютерних систем у середовищах Ґрід- та хмарних систем

Експериментальний зразок конфігурованого комп'ютера, підключеного до HP Blade server C3000

Розроблена нова архітектурна концепція організації паралельних обчислень у Грід-системах та хмарному середовищі з використанням програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС) як високопродуктивного гетерогенного обчислювального ресурсу з архітектурою програмованого операційного блоку з обробкою потоків даних, що дає змогу досягати оптимізованого відношення продуктивність-енергоспоживання та спростити програмування обчислювальних задач для цих систем.

Загальна теорія забезпечення інформаційних технологій проектування черв’ячних фрез

З врахуванням особливостей процесу зубофрезерування розроблена загальна теорія забезпечення інформаційних технологій проектування черв’ячних фрез, яка є основою створення нового рівня САПР цього інструменту. Створення САПР на її базі дозволить на стадії проектування черв’ячних фрез за рахунок визначення впливу параметрів процесу зубофрезерування і конструктивних параметрів інструменту на точність зубчастих коліс та працездатність фрез прогнозувати не тільки точність коліс з меншими витратами на їх виготовлення, а і розробляти нові більш прогресивні конструкції черв’ячних фрез .

Енергозберігаючий адаптивний комплекс імпульсно-резонансної дії для розробки нафтових родовищ та видобутку корисних копалин

Система автоматизоване керування комплексом імпульсно-резонансної дії

Розроблено основні положення і закономірності прикладної теорії енергозберігаючого адаптивного функціонування комплексу імпульсно-резонансного руйнування гірських порід, на цій основі створено інженерну методику та розроблено виконавчі органи і технології функціонування енергоощадного адаптивного комплексу імпульсно-резонансної дії для розробки нафтових родовищ та видобутку корисних копалин.

Теорія структурно-параметричного геометричного моделювання як засіб комплексної оптимізації процесів автоматизованого проектування та виробництва

Літак – один з узагальнюючих представників складних виробів машинобудування

Автоматизоване моделювання є ефективним засобом для проектування високоякісної техніки та процесів її виробництва. Фундаментальну основу інформатизації в машинобудуванні становлять геометричні моделі, які формуються за допомогою різноманітних комп’ютерних автоматизованих систем.

Моделювання та розробка телекомунікаційних пристроїв на основі метаматеріалів та інтегральних багатошарових технологій

3D вигляд ХФ

В роботі розглянуті характеристики, властивості телекомунікаційних пристроїв (ТКП), елементної бази, методів та засобів моделювання і проектування на основі сучасних багатошарових технологій реалізації елементної бази ТКП LTCC (Low Temperature Co-fired Ceramic, кераміка низькотемпературного відпалювання) та LCP (Liquid Crystal Polymer, рідкокристалічні полімери) і матеріали з від’ємними μ та ε (метаматеріалів). Проаналізовані методи, сучасні системи моделювання і проектування приймачів-передавачів та складових частин в діапазоні 5...100 ГГц.

Створення засобів проектування та технології виготовлення інтегральних мікросхем сегнетоелектричних запам’ятовуючих пристроїв

фрагмент топології макетного зразка чипа пам’яті

Розроблено нову дослідну технологію осадження субмікронних (20-100 нм) тонких сегнетоелектричних плівок (ТСП) для енергонезалежних акусто-сегнетоелектричних запам’ятовуючих елементів (ЗЕ). Удосконалено обладнання для осадження і травлення ТСП на кремнієвих підкладках з КМОН структурами, а також конструкцію катодного вузла з кільцевим та дисковим фрагментами мішені, що забезпечує рівномірність товщини та складу ТСП при їх осадженні методом іонноплазмового розпилення в реакторі магнетронного типу з замкнутим дрейфом електронів.