Технологічні основи шліфування нежорстких деталей зі складною поверхнею

При виконанні роботи використані розроблені на кафедрі технології машинобудування методики комп’ютерного моделювання процесів формоутворення та зрізування припуску при шліфуванні, методики отримання математичних моделей на базі методів планування експериментів, методики оцінювання точності та якості обробленої деталі. Всі натурні експерименти проводились на модернізованому круглошліфувальному верстаті з ЧПК 3М152МВФ3, який був обладнаний системою ЧПК фірми Siemens.

В основу роботи було закладено дві науково-технічні ідеї.

Перша полягає у створенні нових верстатних пристроїв у вигляді автоматично керованих люнетів, що дозволять відслідковувати змінний за довжиною діаметр, підтримувати заготовку при зміні її діаметру в широкому діапазоні і забезпечувати необхідну жорсткість при шліфуванні оправок малої жорсткості зі складним профілем на верстаті з ЧПК. Такі люнети виконують підтримку деталі малої жорсткості (відношення довжини до діаметру сягає 80..100) в місці оброблення і автоматично реагують на зміну діаметра поперечного перерізу за довжиною оправки.

Друга полягає в розробці нової САМ системи автоматизованої підготовки управляючих програм, яка реалізує оптимальне управління за критерієм максимальної продуктивності при безумовному виконанні вимог за якістю обробленої поверхні. САМ система автоматизованого програмування структурована за вже перевіреними принципами: представлення цифрових моделей заготовки і деталі у формі трьохмірних цифрових масивів, моделювання процесу зрізування припуску при шліфування, проектування закону управління за розв’язанням задачі оптимізації з застосуванням граничного алгоритму швидкості зрізування припуску від величини припуску, що залишився.

Крім того, для оцінювання точності форми було розроблене спеціальне програмне забезпечення, яке здатне визначати основні геометричні параметри (биття, відхилення профілю від заданого, відхилення від круглості тощо) за результатами цифрового файлу вимірювань на верстаті за допомогою інкрементального вимірювального щупа фірми Heidenhain.

Процес шліфування оправки за програмою, що спроектована САМ-системою
ДолученняРозмір
Іконка PDF 2014_2649-p.pdf318.56 КБ