Дешко В.І.

Валерий Иванович Дешко

https://scholar.google.com.ua/citations?user=WZNfhfgAAAAJ&hl=uk

Інжинірингові аспекти функціонування системи енергоменеджменту об’єктів житлово-громадської сфери

Авторами продовжено попередні дослідження, що були спрямовані на створення науково технічних рішень для розробки та впровадження систем енергетичного менеджменту в галузі освіти, методик енергетичного оцінювання та сертифікації будівель, типових структур систем контролю, обліку та керування, алгоритмічного та програмного забезпечення інформаційних систем управління процесами енерговикористання, виконання енергетичного моделювання репрезентативних приміщень будівлі або будівель простої конструкції з врахуванням впливу кліматичних параметрів, режимів роботи системи опалення та вентиляції.

Управління енергоспоживанням об’єктів комунальної енергетики

Визначені основні структурні схеми взаємовідносин між суб’єктами ринку теплової енергії та запропоновані відповідні моделі ринку теплової енергії залежно від рівня локалізації системи теплопостачання. Проаналізовано ефективність роботи системи для двох альтернативних варіантів: монополія та конкуренція. Здійснено моделювання взаємодій учасників ринку, які використовують різні технології з виробництва теплової енергії, в умовах конкуренції.

Розробка комплексу науково-технічних рішень для створення системи енергоменеджменту закладів освіти МОН України

Розглянуто системи енергоменеджменту у різних ВНЗ України. Розроблено методики проведення енергетичних обстежень для об’єктів соціальної сфери та визначення базового рівня енергоспоживання будівель для оцінки впровадження енергозберігаючих заходів. Розроблені математичні моделі теплового стану приміщень з урахуванням впливу сонячної радіації, власного теплового випромінювання та різного ступеню теплового захисту, на базі європейських стандартів (спрощена погодинна модель 5R1C), програмного продукту EnergyPlus, досліджено переривчасті режими роботи опалення.

Розробка моделей та методів інтегрованих систем управління ефективністю енерговикористання об’єктів галузі освіти

Об’єкти галузі вищої освіти, в першу чергу, як і інші структури бюджетного фінансування, потребують системного підходу до управління та аналізу ефективності енерговикористанням. Розроблено методологію системи енергоменеджменту галузі освіти, в основу якої покладено концепцію трирівневої системи управління процесами енергоспоживання та енергозбереження об’єктів галузі.

Теплові процеси при вирощуванні неактивованих сцинтиляційних кристалів

Об'єкт дослідження - направлена кристалізація з розплаву частково прозорих матеріалів. Предмет дослідження - математичні моделі радіаційно-кондуктивного та радіаційно-конвективного теплообміну. Розроблені математичні моделі та методики чисельного розв'язку задач радіаційно-конвективного теплообміну з урахуванням впливу домішок у розплаві на коефіцієнт поглинання та селективності оптичних властивостей напівпрозорих кристалу та розплаву.